27. 3. 2024

Pivo před zápasem? Komise rozhodčích vyřadila Orla a Horáka z listiny profesionálních soutěží

Rate this post

Skryté kamery mají celou řadu využití. Myslíte, že by se uplatnily i v následujícím příběhu?

Skandál v dovolenkovém ráji: Majitel hotelu šmíroval hosty skrytou kamerou!Řecký poloostrov Chalkidiki je turisticky oblíbenou destilací. Od minulého roku ale policie ze Soluně řeší šokující skandál. Čtyřiatřicetiletý majitel jednoho z tamních hotelů totiž podle všeho šmíroval hosty pomocí skrytých kamer. Jednu z nich loni odhalil mladý pár a událost oznámil na policii. Ta majitele hotelu nyní obvinila.

Řecký poloostrov Chalkidiki je turisticky oblíbenou destilací. Od minulého roku ale policie ze Soluně řeší šokující skandál. Čtyřiatřicetiletý majitel jednoho z tamních hotelů totiž podle všeho šmíroval hosty pomocí skrytých kamer. Jednu z nich loni odhalil mladý pár a událost oznámil na policii. Ta majitele hotelu nyní obvinila.

Majitel pětihvězdičkového hotelu měl podle řeckých medií do pokojů nainstalovat celkem šest skrytých kamer, které snímaly hosty během intimních chvil. Dále policie zabavila simkarty, monitorovací záznamník, paměťové karty, počítač a další elektroniku. Celkem měl majitel natáčet 27 hostů, z nich 13 se policii podařilo identifikovat.

Obrovský skandál vyšel najevo minulý rok v září. Mladý pár byl v hotelu ubytován zdarma, jednalo se o domluvenou spolupráci. Muž popsal, že v pokoji přebaloval jejich dítě, které tam bylo dlouho nahé, pak zjistil, že je natáčen. Na nočním stolku našel černé zařízení, které vypadalo jako nabíječka mobilního telefonu s USB portem. Vyšlo najevo, že nahrávalo vše, co se v pokoji odehrávalo. Vypadá to ale, že nelegální záznamy z hotelu alespoň nebyly šířeny na internetu.

Majitel hotelu policie nyní obvinila. Skandál upozornil na potřebu přísnější regulace ochrany práv hostů ve stravovacích zařízeních.

Zajímají vás skryté kamery? Pak čtěte náš web.

Pivo před zápasem? Komise rozhodčích vyřadila Orla a Horáka z listiny profesionálních soutěží Hlavní sudí Pavel Orel a asistent Adam Horák byli vyřazeni z listiny pro profesionální fotbalové soutěže. Nesmí tak pískat zápasy první a druhé ligy. Komise rozhodčích FAČR o tom informovala v komuniké na svém webu.

Duel mezi Slavií a Zlínem bude přinejlepším na nějakou dobu posledním, který Pavel Orel v české lize odřídil. „Rozhodčí Pavel Orel a asistent Adam Horák byli vyřazeni z listiny profesionálních soutěží. Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky tak učinila proto, že porušili interní nařízení a Etický kodex rozhodčích pro profesionální soutěže,“ řekl bez dalšího vysvětlení mluvčí Fotbalové asociace Petr Šedivý.

Fotbalový rozhodčí Orel, který v české první lize odřídil 124 zápasů a patří mezi nejzkušenější sudí, se vyjádřil pro ČTK. „Rozhodnutí se týká mé účasti v rámci Evropské konferenční ligy mezi RFS Riga a Sabah Baku, na které jsem byl s kolegy delegován před dvěma týdny,“ vysvětluje Orel.

Zápas Evropské konferenční ligy, který se hrál 26. července a ve kterém zvítězil hostující Sabah 2:0, kompletně řídili čeští sudí. Roli hlavního zastával Jan Machálek a druhého asistenta Jan Váňa. Orel byl čtvrtým rozhodčím a Horák asistentem.

„Připouštím, že jsem den před zmíněným utkáním po příjezdu po obědu vypil jedno pivo v hotelu, v němž jsme byli ubytováni. Tuto skutečnost delegát zmínil v následném reportu tohoto utkání. Komise rozhodčích FAČR věc vyhodnotila tak, že jsem porušil Etický kodex rozhodčích pro profesionální soutěže. Považuji vzniklou situaci za nešťastnou, nicméně rozhodnutí je plně v kompetenci Komise rozhodčích,“ řekl Orel.

V zápasech evropských pohárů je běžnou praxí, že se den před výkopem rozhodčí společně se dvěma delegáty, z nichž jeden má na starosti sudí, účastní společenské večeře, během které není výjimkou, když si v malém množství dají víno nebo pivo.

Etický kodex rozhodčích zavedla komise pod vedením nového předsedy Libora Kovaříka, který od této sezony nahradil Radku Příhodu. Jsou v něm popsány zásady chování sudích v profesionálních soutěžích před utkáním, v jeho průběhu i po něm. Porušení kodexu je disciplinárním prohřeškem.

Sledujte náš web, abyste věděli, jak nejlépe nejlépe použít skryté kamery.

Chcete si přečíst recenze na fotopast? Podívejte se do sekce recenze fotopastí.