Instalace a provoz

5 (100%) 1 vote

Instalování a proces uvedení do chodu je u většiny výrobků spadající do kategorie bezpečnostních a špionážních skrytých kamer poměrně jednoduché. Možná až překvapivě, vzhledem k jejich technické úrovni a propracovanosti. V drtivé většině případů instalaci zvládnou uživatelé svépomocí.

Je pravdou, že určitá část skrytých kamer prodávajících se na našem trhu je původem z Asie, konkrétně třeba z Thai-wanu, jenž patří mezi velmoci v produkci podobných technických vychytávek. Je známo, že u asijských výrobků někdy bývá problém s návody k použití – nejsou v angličtině, překlad není úplně kvalitní, apod.

U skrytých minikamer nabízených například zmíněnými specializovanými obchody tento problém často odpadá, neboť si po důkladném testování daných výrobků tvoří návody sami tak, aby měly srozumitelnou formou a byly samozřejmě v češtině, což ocení zejména méně technicky založení či angličtinou nevládnoucí uživatelé.

Skryté kamery integrované do nejrůznější elektroniky či jiných předmětů mají povětšinou pouze několik intuitivně ovladatelných tlačítek a vstupů – zapnutí/vypnutí, tlačítko pro focení/nahrávání videa, tlačítko či konektor pro nastavení, mikrofon, USB port. Také nabíjení většinou probíhá podobně jako třeba u mobilního telefonu. Zejména u různých kamer fungujícím přes wifi pak jsou k dispozici mobilní aplikace, zpravidla ke stažení zdarma pro operační systémy Android nebo iOS (iPhone).

O tom, že instalace a uvedení do chodu skryté kamery (v tomto případě integrované do meteostanice) není nikterak složité, svědčí i následující krátké instruktážní video: